Bosu je moderní a oblíbený systém cvičení určený pro komplexní zpevnění svalů celého těla, který má pozitivní vliv na zdravé držení těla, fyzickou kondici a redukci tuku. Základem cvičení bosu je speciálně vyvinutá nafukovací kopule BOSU Balance Trainer, kterou při cvičení používáme jak stranou rovnou, tak vypouklou.

Díky jednoduchosti této pomůcky si každý uživatel určuje vlastní úroveň obtížnosti. Pohyby a pozice jsou jednoduché, vše se učí postupně. Jedná se o cvičení bez obtížných choreografií, cvičit můžou úplně všichni bez rozdílu věku, kondice i váhy. Po celou hodinu nepřemýšlíte nad ničím jiným, než jak udržet stabilitu, proto je vhodné také pro lidi s psychicky náročným povoláním.

Cvičení je výjimečné v tom, že zapojuje nejen vědomě ovládané svaly, ale i hluboké kosterní a další důležité svaly (posturální). Ochablost těchto svalů pak zapříčiňuje velmi časté bolesti zad a kloubů. Provádění cviků na bosu nezatěžuje klouby, pomocí držení rovnováhy stimuluje svaly v těle zajišťující správné zakřivení páteře a postavení pánve.