Co je Zumba?

Zumba je fitness program v rytmu latinsko-americké hudby, který kombinuje prvky aerobicu a tance.

Ve španělském slangu slovo „zumbare" znamená „rychle se hýbat, bavit se, nebo pozvat někoho na party". A přešně taková je filosofie Zumby, nepřipadáte si jako v tělocvičně, nepočítáte, kolik ještě kterého cviku musíte udělat a dokonce si můžete přidávat i své vlastní prvky. Zkrátka se bavíte a s úsměvem si užíváte na taneční party.

Přitom však velmi účinně cvičíte a spalujete spousty kalorií. V hodinách Zumby se kombinují rychlé a pomalé rytmy, čímž dochází k efektivnímu spalování tuků a tvarování postavy. Zapojíte celý svalový korpus, především pak nohy, břicho a hýždě. Zumbu zvládne každý. Začíná se jednoduchými kroky a postupem času se přidávají trochu náročnější kombinace. Při Zumbě se vůbec nepočítá, tančí se zcela podle rytmu hudby. Zumba je vhodná pro všechny věkové kategorie. Cílem Zumby je ukázat lidem, že hubnout lze zábavnou cestou.

Historie Zumby

Zumba vznikla v polovině 90-tých let v Columbii v Jižní Americe, kdy si Alberto Perez alias Beto zapomněl hudbu na svou hodinu aerobicu. Jediné co měl u sebe byly kazety s latinsko-americkou hudbou.

Celou hodinu improvizoval v rytmu salsy a merengue. Hodina s novými tanečními prvky měla velký úspěch a tak se zrodil nový fitness program - Zumba. Po velkém úspěchu v Columbii, představil Beto v roce 1999 Zumbu v USA. Zde se k němu přidali dva podnikatelé, Alberto Perlman and Alberto Aghion, a společně založili společnost 'Zumba Fitness, LLC' jejímž cílem bylo představit ZUMBU po celém světě. Od té doby se stala ZUMBA nejrozšířenějším fitness programem nejen v USA.

Mezi RYTMY ZUMBY mimo jiné patří:

Merengue, Salsa, Reggaeton, Samba, Flamenco, Calypso, Cha Cha, Mambo, Belly Dance, Bachata, Bollywood.